Blog o wyposażeniu wnętrz
piątek Luty 23rd 2018

Statystyki

  • Wszystkich wizyt: 881
  • Dzisiaj wizyt: 2
  • Wszystkich komentarzy: 2

Zdrowie wprost z cebuli

Wpadłam ostatnio na genialny pomysł. Cebula! Ale od początku. Sezon gryp i przeziębień staram się przechodzić bez leków. Nie ufam wszelkim tabletom, syropom i kropelkom. Zanim sięgnę po cokolwiek co wyszło spod ręki firm farmaceutycznych zastanawiam się dwukrotnie. Zatem w sezonie jesienno-zimowym faszeruję się miodem, czosnkiem, sokiem z malin, cebulą, lipa, aloesem i bzem. Na bogato.

Tego nauczyli mnie rodzice. W czasie, gdy moi szkolni koledzy i podwórkowe koleżanki dostawały szczepionki na odporność, zażywały antybiotyki lub popijały syropy na kaszel ja dostawałam od mamy sterty naturalnych witamin i antybiotyków pochodzących z roślin. W efekcie bardzo mało chorowałam i w zasadzie nie choruję do dzisiaj. Mój układ immunologiczny działa na pełnych obrotach, nic go nie rozleniwiło i jestem mu niezwykle wdzięczna.

sxc.hu

Dotychczas ulubiony syrop z cebuli robiłam w tradycyjny sposób. Obraną i poszatkowaną cebulę oraz rozdrobniony czosnek zasypywałam brązowym cukrem i odstawiałam do momentu, aż warzywa puszczą sok. Tym razem postanowiłam wypróbować czegoś innego. Skoro moja przyjaciółka w sterylizatorze do butelek gotowała brokuły na parze to dlaczego ja nie mam wycisnąć soku z cebuli za pomocą  urządzenia do cytrusów? Ku mojemu z dziwieniu z jednej cebuli udało się wycisnąć naprawdę dużo soku. Bałam się czy warzywo nie będzie zbyt twarde, ale to nie problem  dla mocnej wyciskarki (Więcej na: www.philips.pl). W ten sposób uzyskałam znacznie więcej soku. Kombinuję dalej. Dodaję go do soku pomidorowego, dosładzam, doprawiam i staram się wycisnąć z niego jak najwięcej zdrowia.

Słyszałam, że podczas epidemii grypy stawiano w izbach cebulę, która skutecznie pochłania krążące w powietrzu wirusy. Jestem zdania, że stare, babcine sposoby są dla nas najlepsze. Choć dzisiejsze drobnoustroje mutują się i stają bardziej zajadłe mam nadzieję wykończyć je bez użycia farmaceutyków.

Komentuj